Vitamines

3 januari, 2012

Helpen ze of is het zonde van je geld?


Huisarts Job Nievaart ontrafelt de mythes van de vitamines. 

Multivitamines
Een grote griepepidemie lijkt ons dit jaar bespaard te worden. Echter her en der zijn er mensen die lopen te kwakkelen. Veel mensen grijpen in de winter naar de multivitamines. Wat zijn vitaminen en waar zijn ze voor nodig? En is het erg om teveel te slikken?
Volgens Job is de wereld van de vitamines nog voor een groot deel niet ontdekt. Er is dus nog veel onderzoek nodig om precies helder te krijgen wat er allemaal gebeurt. Over het algemeen kun je stellen dat je genoeg vitamines binnenkrijgt als je gevarieerd eet. Maar is dat niet het geval, dan is aanvullen prima. Daarnaast is het aan te raden voor zwangere vrouwen (of als je zwanger wilt worden) om foliuimzuur te slikken. En pasgeboren baby’s krijgen vitamine K en D. Sommige mensen hebben een beperkte opname van bv vitamine B. Voor deze groep is het zeker belangrijk om vitamines te slikken.
Het is goed om te weten waar de vitamines voor zijn:
Vitamine A – zorgt voor je weerstand, speelt een rol bij de groei, gezichtsvermogen, huid, tandvlees en haar.
Vitamine B – je hebt B1, B2, B3, B5, B6, B8, B11 en B12. Ze hebben vooral een rol in ons zenuwstelsel, bloedaanmaak en de huid.
Vitamine C – speelt een rol in onze weerstand, wondgenezing en vormiing van bindweefsel.
Vitamine D – is belangrijk voor sterke botten en tanden. Heeft ook een rol bij een goede werking van de spieren.
Vitamine E – belangrijk voor de bloedaanmaak en het in stand houden van de spieren.
Vitamine K – heeft met name een grote rol in de bloedstolling, maar ook een botstofwisseling.

Job Nievaart
Huisarts Job Nievaart heeft na zijn opleiding tot arts 2 jaar bij de Marine gewerkt! Hier besloot hij dat hij huisarts wil worden. Inmiddels werkt hij al een aantal jaar in zijn eigen praktijk in Nieuwegein. Job houdt erg van zeilen en klussen, hij is een man van de grote klussen! Job behandelt bij Koffietijd medische vragen en thema’s.

Bekijk het fragment.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Hyves
  • Twitter

Reageren

cintia heemskerk zei op 13 februari, 2012:

  1. hallo

    ik ben heel vaak verkouden en eet best veel groente en fruit wat kan ik het beste eraan doen dat ik niet zo vaak verkouden meer ben

    groeten cintia heemskerk

cintia heemskerk zei op 13 februari, 2012:

  1. hallo

    ik ben heel vaak verkouden en eet best veel groente en fruit wat kan ik het beste eraan doen dat ik niet zo vaak verkouden meer ben

    groeten cintia heemskerk

Vera zei op 16 januari, 2012:

  1. Dag Job,

    Waarom zijn de vitaminepillen voor zwangere vrouwen zo groot?
    Het is vaak niet te doen als je al misselijk bent, om die grote pillen door je keel te krijgen.

    Gr Vera