Oranjefonds

2 februari, 2012

Vandaag is het precies 10 jaar geleden dat de Prins Willem Alexander en Prinses Maxima trouwden.

Zij vroegen om een cadeau van Nederland, voor Nederland, en kregen het Oranje Fonds.
Wat is het Oranje Fonds?
Het doel van het Oranje Fonds is het bevorderen van  betrokkenheid in de samenleving. Door onze steun ontmoeten mensen elkaar of vinden zij een nieuwe plek in de maatschappij. Het Oranje Fonds wil zowel sociale samenhang als sociale participatie bevorderen. Sociale samenhang is belangrijk om eenzaamheid en isolatie te voorkomen van kwetsbare groepen in de samenleving. Sociale participatie wil het Oranje Fonds stimuleren onder alle inwoners van het Koninkrijk der Nederlanden, zodat we daadwerkelijk met z’n allen samen verder komen. Om deze doelen te verwezenlijken ondersteunt het Oranje Fonds projecten die de sociale infrastructuur verbeteren of vernieuwen, zoals de bouw van een gemeenschapshuis, of het wegwijs maken van allochtone vrouwen in Nederland.

Prins Willem Alexander en Prinses Màxima
Het Oranje Fonds is opgericht als nationaal huwelijkscadeau van het Nederlandse volk aan de Prins van Oranje en Prinses Máxima. Zij vroegen om een cadeau vóór Nederland en kregen het Oranje Fonds. Vandaag zijn zij dus ook 10 jaar het beschermpaar van het Oranje Fonds. Het paar is enorm betrokken bij het werk van het Fonds. Dit blijkt uit onder andere de tientallen bezoeken die zij jaarlijks brengen aan initiatieven die het Oranje Fonds steunt. Zij praten met de projectleiders en de deelnemers van de projecten, zodat zij een goed beeld krijgen van wat er speelt. Deze kennis nemen zij mee naar hun andere werkzaamheden. In totaal bezochten zij in de afgelopen 10 jaar bijna 100 initiatieven die door het Oranje Fonds gesteund zijn. Het afgelopen jaar waren dat er zelfs meer dan 20. Regelmatig steken zij ook zelf de handen uit de mouwen. Zoals tijdens NL DOET. In 2011 verzorgden zij samen met andere vrijwilligers een high tea bij een verzorgingstehuis. Het komt voor dat zij het Oranje Fonds vragen om aan het werk te gaan met een bepaald thema. Het programma Kinderen Maken Muziek is daar een voorbeeld van. Zoveel mogelijk kinderen kennis laten maken met groepsgewijs musiceren. Prinses Máxima heeft het Oranje Fonds gevraagd om zich daar voor in te zetten.

 Documentaire
Vanavond is de documentaire over 10 jaar Oranje Fonds te zien om 20.30 op RTL4, met daarin het interview dat Linda de Mol had met het prinselijk paar.
Het Oranje Fonds wordt gesteund door de Nationale Postcode Loterij.

Wil dit en andere goede doelen ondersteunen? Speel dan mee.

Bekijk het fragment.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Hyves
  • Twitter

Reageren

theresia zei op 1 februari, 2012:

  1. mijn dochter vandaag jarig lisanne bakker 10 jaar en is 7 over 2 geboren………….op 02-02-2002………ik heb mee gedaan voor de fiets actie hoop dat ze hem wint gr theresia