John Irving
John Irving werd geboren op 2 maart 1942 in Exeter, New Hampshire. Irving bleek een matige student die hard moest werken voor zijn studiepunten. Net als het personage John Wheelwright in zijn boek Bidden wij voor Owen Meany leed John Irving aan dyslexie. Hij werd tijdens zijn studententijd een redelijk goede worstelaar net als Garp in De wereld volgens Garp.
De wereld volgens Garp
De wereld volgens Garp is John Irvings vierde roman. Het is het meest verkochte boek van de jaren zeventig in de Verenigde Staten en werd een heus cultureel fenomeen. Met het boek haalde John Irving de omslag van Time Magazine en won hij verschillende prijzen, waaronder de prestigieuze American Book Award.
Het boek is een zeldzaam komische, originele maar ook schokkende roman die John Irving in één klap beroemd maakte. Sinds de verschijning in 1978 hebben miljoenen lezers genoten van excentrieke non-comformistische Jenny, haar zoon T.S. Garp en de fanatici, onschuldige kinderen, transseksuelen, hoeren, worstelaars en de vele andere figuren die de wereld van Garp bevolken.
BookSpot ambassadeur en schrijver Arthur Japin interviewde John Irving in september. Bij 5 Uur Live schuift en laat hij fragmenten uit dit interview zien en vertelt hij over John Irving en het bijzondere boek De wereld volgens Garp.