Ingrediënten
1 eetl. zonnebloemolie
1 sjalot, gesnipperd
250 g kousenband, in stukken van 1 cm
zout en versgemalen peper
200 ml water
100 ml zonnebloemolie
500 g bakkeljauw, ontzout en gepluisd
1 ui, fijngesneden
2 tenen knoflook, fijngesneden
1 eetl. tomatenpuree
1 tomaat, ontzaad en in blokjes
2 eetl. geurende kokosolie
versgemalen peper
2 takken selderie, fijngesneden
1 madame-jeanette peper, gaaf
1 cassave, geschild en in blokjes van 3 cm
1 theel. zout
2 napi’s, gehalveerd
1 (witte) zoete aardappel, gehalveerd
1 groene bakbanaan, gepeld en in drieën
1 gele bakbanaan, gepeld en in drieën
4 eieren, hardgekookt
Bereiding
Verhit 1 eetlepel olie, bak de sjalot bruin, voeg de kousenband toe en roerbak op hoog vuur. Geef een royale draai met de pepermolen en voeg zout naar smaak toe. Blus af met het water en stoof in 15 minuten beetgaar.
Verhit 100 ml olie in een ruime hapjespan en bak de bakkeljauw op middelmatig vuur bruin. Voeg de ui en knoflook toe en bak ze glazig.
Doe de tomatenpuree, tomaat, kokosolie en een royale draai van de pepermolen erbij en bak ongeveer 12 minuten. Voeg de selderie en madame-jeanette peper toe en bak nog 5 minuten.
Breng wat water met zout aan de kook en kook de cassave in ongeveer 20 minuten gaar.
Breng 2 liter water met 1 theelepel zout aan de kook en kook de napi, zoete aardappel en bakbananen gaar. Alles is gaar als je er met een vork doorheen kunt prikken.
De gele banaan is als eerste gaar, na ongeveer 10 minuten, verwijder die uit de pan. De groene banaan, de napi en zoete aardappel zijn na ongeveer 15-20 minuten gaar. Houd de bananen warm en laat de napi en zoete aardappel afkoelen zodat je de schil kunt verwijderen.
Verwijder uit de pan met bakkeljauw de madame-jeanette aan het steeltje of met een lepel. Je kunt de peper op een schaaltje apart erbij serveren, of er een eendagssambal van maken.
Serveren
Snijd van elke aardvrucht en de bananen een stuk van circa 1 cm. Verdeel aardvruchten, bananen, de kousenband en bakkeljauw over
de borden en leg er een ei bij. Giet het bakvocht van de bakkeljauw erover.
Hêrhêri eet je met je handen.
Bestel het kookboek Paramaribo hier!